Detta är resultaten från Umeå Scandic Cup 2018. Se de senaste resultaten från Umeå Scandic Cup 2019 här.

Senaste resultat

Umeå Scandic Cup 2018 börjar
Slut
30/8
31/8
1/9
2/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
09090703 sö 09/09 16:55 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Herr Elit Slutspel A Final IBK Dalen 7 - 10 SPV      
09090702 sö 09/09 15:00 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Dam Elit Slutspel A Final IBK Dalen 5 - 2 RIG Umeå IBF      
02090104 sö 02/09 18:00 sö 02/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 1 Slutspel A Final Gamla Stan IBK 4 - 9 IBF Dalen      
02090204 sö 02/09 18:00 sö 02/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 2-3 Slutspel A Final Gullänget-Kroksta IBS 5 - 4 IBF Dalen /IBK Dalen Vit      
02090103 sö 02/09 16:00 sö 02/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam div 1-2 Slutspel A Final Örnsköldsvik IBF/IBK 6 - 4 Kågedalens AIF      
02090203 sö 02/09 16:00 sö 02/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Dam junior (född -00 eller yngre) Slutspel A Final RIG Umeå IBF 9 - 1 IBF Dalen Svart      
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
09090103 sö 09/09 16:00 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit Plac 3-4 3-4 Örnsköldsvik IBK 0 - 5 IBF Dalen      
09090102 sö 09/09 14:00 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit Plac 5-6 5-6 Team Kalix IBK 6 - 9 IKSU Ungdom Dam      
09090101 sö 09/09 12:00 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr Elit Slutspel A Semifinal IBK Dalen 5 - 3 Team Thorengruppen SK      
09090701 sö 09/09 12:00 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Herr Elit Slutspel A Semifinal Technology Florbal MB 3 - 5 SPV      
09090100 sö 09/09 10:00 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit Slutspel A Semifinal IBK Dalen 6 - 1 Örnsköldsvik IBK      
09090700 sö 09/09 10:00 sö 09/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Dam Elit Slutspel A Semifinal IBF Dalen 2 - 4 RIG Umeå IBF      
08090103 lö 08/09 19:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit Slutspel A 1/4 Final RIG Umeå IBF 10 - 1 IKSU Ungdom Dam      
08090704 lö 08/09 19:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Dam Elit Slutspel A 1/4 Final Örnsköldsvik IBK 11 - 2 Team Kalix IBK      
08090102 lö 08/09 17:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr Elit Grp A Strängnäs IBK Allsvenskan 2 - 12 IBK Dalen      
08090703 lö 08/09 17:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Herr Elit Grp A SPV 6 - 5 IBF Dalen      
08090101 lö 08/09 15:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr Elit Grp B Team Thorengruppen SK 10 - 2 Wibax Piteå IBK      
08090702 lö 08/09 15:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Herr Elit Grp B RIG Umeå IBF 4 - 11 Technology Florbal MB      
08090701 lö 08/09 12:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Dam Elit Grp A Team Kalix IBK 1 - 9 RIG Umeå IBF      
08090100 lö 08/09 10:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr Elit Grp B Wibax Piteå IBK 5 - 5 RIG Umeå IBF      
08090700 lö 08/09 10:00 lö 08/09 Umeå Energi Arena Vind väst/vatten 1 Herr Elit Grp A SPV 9 - 5 Strängnäs IBK Allsvenskan      
07090101 fr 07/09 20:00 fr 07/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit Grp A IBK Dalen 11 - 1 Team Kalix IBK      
07090201 fr 07/09 20:00 fr 07/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr Elit Grp A Strängnäs IBK Allsvenskan 10 - 2 IBF Dalen      
07090301 fr 07/09 20:00 fr 07/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Herr Elit Grp B RIG Umeå IBF 2 - 7 Team Thorengruppen SK      
07090100 fr 07/09 18:00 fr 07/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit Grp B IKSU Ungdom Dam 4 - 3 Örnsköldsvik IBK      
07090200 fr 07/09 18:00 fr 07/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr Elit Grp A IBK Dalen 8 - 4 SPV      
07090300 fr 07/09 18:00 fr 07/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Herr Elit Grp B Wibax Piteå IBK 4 - 10 Technology Florbal MB      
06090201 to 06/09 20:00 to 06/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr Elit Grp B Technology Florbal MB 8 - 8 Team Thorengruppen SK      
06090300 to 06/09 19:00 to 06/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Dam Elit Grp B Örnsköldsvik IBK 4 - 2 IBF Dalen      
06090200 to 06/09 18:00 to 06/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Dam Elit Grp A RIG Umeå IBF 4 - 4 IBK Dalen      
05090201 on 05/09 20:00 on 05/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Dam Elit Grp B IBF Dalen 6 - 3 IKSU Ungdom Dam      
05090200 on 05/09 18:00 on 05/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr Elit Grp A IBF Dalen 5 - 9 IBK Dalen      
02090102 sö 02/09 13:00 sö 02/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 1 Slutspel A Semifinal Timrå IBC 7 - 8 Gamla Stan IBK      
02090202 sö 02/09 13:00 sö 02/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 1 Slutspel A Semifinal Sundsvall FBC Ungdom 7 - 8 IBF Dalen      
02090302 sö 02/09 13:00 sö 02/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Herr div 2-3 Slutspel A Semifinal Hörnefors IF 7 - 8 Gullänget-Kroksta IBS      
02090501 sö 02/09 13:00 sö 02/09 Musköten Herr div 2-3 Slutspel A Semifinal IBF Dalen /IBK Dalen Vit 6 - 5 Vindelns IF