Senaste resultat

Umeå Scandic Cup 2019 börjar
Slut
28/8
29/8
30/8
31/8
1/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08090203 sö 08/09 16:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 1 Slutspel A Final Gamla Stan IBK 6 - 8 Gimonäs Umeå IF    
08090103 sö 08/09 15:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 2-3 Slutspel A Final Skellefteå IBK 5 - 4 Thorengruppen Ungdom    
08090104 sö 08/09 17:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam div 1-2 Slutspel A Final RIG Umeå IBF 5 - 3 Umeå Västra IF    
08090300 sö 08/09 11:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Dam div 1-2 Slutspel B Final Sandåkerns SK 6 - 4 K4 IF /Argentum 91    
01090104 sö 01/09 17:00 sö 01/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr Elit/All Slutspel A Final SPV 5 - 9 IBK Dalen    
01090103 sö 01/09 15:00 sö 01/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit Final Final IKSU 7 - 3 IBK Dalen    
01090102 sö 01/09 13:00 sö 01/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam Elit 3:e pris Final IK Sirius FBC 6 - 5 RIG Umeå IBF    
01090300 sö 01/09 11:00 sö 01/09 Umeå Energi Arena Vind Öst DJ18 Final Final Landvetter IBK 0 - 5 Örnsköldsvi.../IBF damjun    
01090200 sö 01/09 09:00 sö 01/09 Umeå Energi Arena Vind Väst DJ18 3:e pris Final Umeå Västra IF/IBK 0 - 5 IBS Dalen /IBF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08090102 sö 08/09 13:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam div 1-2 Slutspel A Semifinal Holmsund City IBC 1 - 10 RIG Umeå IBF    
08090202 sö 08/09 13:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Dam div 1-2 Slutspel A Semifinal Obbola IK 2 - 4 Umeå Västra IF    
08090101 sö 08/09 11:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 1 Slutspel A Semifinal Gimonäs Umeå IF 10 - 6 Sundsvall FBC Ungdom    
08090201 sö 08/09 11:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 1 Slutspel A Semifinal RIG Umeå IBF 6 - 11 Gamla Stan IBK    
08090100 sö 08/09 09:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 2-3 Slutspel A Semifinal Thorengruppen Ungdom 6 - 5 IBS Dalen    
08090200 sö 08/09 09:00 sö 08/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 2-3 Slutspel A Semifinal Skellefteå IBK 9 - 8 Öjebyns IBF    
07090104 lö 07/09 19:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam div 1-2 Slutspel A 1/4 Final RIG Umeå IBF 8 - 0 Sävar IK    
07090204 lö 07/09 19:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Dam div 1-2 Slutspel A 1/4 Final Obbola IK 6 - 1 IBK Boden    
07090304 lö 07/09 19:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Dam div 1-2 Slutspel A 1/4 Final Umeå Västra IF 8 - 1 Gamla Stan IBK utv    
07090502 lö 07/09 19:00 lö 07/09 Musköten Dam div 1-2 Slutspel B Semifinal K4 IF /Argentum 91 9 - 3 IBK Härnösand    
07090604 lö 07/09 19:00 lö 07/09 Musköten nya Dam div 1-2 Slutspel A 1/4 Final IBS Dalen 2 - 3 Holmsund City IBC    
07090103 lö 07/09 17:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 1 Grp A Sundsvall FBC Ungdom 3 - 3 IBF Dalen    
07090203 lö 07/09 17:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 1 Grp B Gamla Stan IBK 3 - 3 Gimonäs Umeå IF    
07090303 lö 07/09 17:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Herr div 1 Grp A IBK Härnösand 4 - 3 RIG Umeå IBF    
07090501 lö 07/09 17:00 lö 07/09 Musköten Dam div 1-2 Slutspel B Semifinal Umeå City IBF Utv 4 - 5 Sandåkerns SK    
07090603 lö 07/09 17:00 lö 07/09 Musköten nya Herr div 1 Grp B IBK Umeå Norr 10 - 4 Timrå IBC    
07090102 lö 07/09 15:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 2-3 Grp A Täfteå IK 4 - 12 Skellefteå IBK    
07090202 lö 07/09 15:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 2-3 Grp B Rönnskär Railcare IF 3 - 7 Öjebyns IBF    
07090302 lö 07/09 15:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Herr div 2-3 Grp B Umeå City IBF 5 - 19 Thorengruppen Ungdom    
07090602 lö 07/09 15:00 lö 07/09 Musköten nya Herr div 2-3 Grp A K4 IF 3 - 13 IBS Dalen    
07090101 lö 07/09 12:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vatten Dam div 1-2 Grp A IBS Dalen 11 - 5 Umeå City IBF Utv    
07090201 lö 07/09 12:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Dam div 1-2 Grp D IBK Boden 5 - 4 Sandåkerns SK    
07090301 lö 07/09 12:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Dam div 1-2 Grp C IBK Härnösand 2 - 10 Holmsund City IBC    
07090601 lö 07/09 12:00 lö 07/09 Musköten nya Dam div 1-2 Grp B K4 IF /Argentum 91 7 - 8 Obbola IK    
07090100 lö 07/09 10:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 1 Grp A Sundsvall FBC Ungdom 14 - 6 IBK Härnösand    
07090200 lö 07/09 10:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 1 Grp B Timrå IBC 12 - 2 Gamla Stan IBK    
07090300 lö 07/09 10:00 lö 07/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Herr div 2-3 Grp B Öjebyns IBF 6 - 6 Umeå City IBF    
07090500 lö 07/09 10:00 lö 07/09 Musköten Herr div 2-3 Grp A Skellefteå IBK 11 - 2 K4 IF    
07090600 lö 07/09 10:00 lö 07/09 Musköten nya Herr div 2-3 Grp B Thorengruppen Ungdom 12 - 3 Rönnskär Railcare IF    
06090101 fr 06/09 20:00 fr 06/09 Umeå Energi Arena Vatten Herr div 1 Grp A RIG Umeå IBF 7 - 2 Sundsvall FBC Ungdom    
06090201 fr 06/09 20:00 fr 06/09 Umeå Energi Arena Vind Väst Herr div 1 Grp B Gimonäs Umeå IF 10 - 7 Timrå IBC    
06090301 fr 06/09 20:00 fr 06/09 Umeå Energi Arena Vind Öst Herr div 2-3 Grp A K4 IF 4 - 8 Täfteå IK    
06090401 fr 06/09 20:00 fr 06/09 Vildmannahallen Dam div 1-2 Grp A Umeå City IBF Utv 2 - 3 Gamla Stan IBK utv      
06090501 fr 06/09 20:00 fr 06/09 Musköten Herr div 2-3 Grp B Öjebyns IBF 3 - 5 Thorengruppen Ungdom    
06090601 fr 06/09 20:00 fr 06/09 Musköten nya Herr div 2-3 Grp A IBS Dalen 4 - 7 Skellefteå IBK